Simple OAuth (8.x-2.0-alpha3) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Login
it: Accedi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Code
it: Codice

en: Tokens
it: Token

en: Permissions
it: Permessi

en: Changed
it: Modificato

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Locked
it: Bloccato

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione
