Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.0) - en to te translation catalogue (8 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Type
te: రకం

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Field name
te: ఫీల్డ్ పేరు
