Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.10) - en to sk translation catalogue (10 entries)

en: Status
sk: Stav

en: Type
sk: Typ

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Authentication
sk: Overenie

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: claim
sk: pohľadávka
