Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.3) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Type
de: Typ

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Field name
de: Feldname

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Machine name
de: Systemname

en: Claim
de: Anspruch

en: Claims
de: Übernahme-Anträge
