Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.3) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Type
ur: قِسم

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام
