Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.4) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Field name
it: Nome del campo

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
