Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.4) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Field name
ja: フィールド名

en: Authentication
ja: 認証

en: Machine name
ja: システム内部名称
