Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.5) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Authentication
fr: Authentification

en: Machine name
fr: Nom système

en: Claim
fr: Réclamation
