Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.6) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Machine name
fa: نام ماشینی
