Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.6) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Machine name
hi: मशीन नाम
