Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.7) - en to he translation catalogue (9 entries)

en: Status
he: מצב

en: Type
he: סוג

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Field name
he: שם שדה

en: Authentication
he: הזדהות

en: Machine name
he: שם מכונה
