Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.8) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Machine name
oc: Nom sistèma
