Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.1) - en to ne translation catalogue (8 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Type
ne: प्रकार

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Label
ne: लेबल

en: ID
ne: परिचय

en: Field name
ne: क्षेत्र को नाम

en: Machine name
ne: मशीन नाम
