Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.11) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Field name
uk: Назва поля

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Undetermined
uk: невизначена
