Simple Open Hours (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Closed
ru: Закрыто

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Separator
ru: Разделитель

en: Time Format
ru: Формат времени

en: Field types
ru: Типы полей

en: Show as expanded
ru: Показывать раскрытым

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
ru: Смотрите <a href="https://www.php.net/manual/ru/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">документацию для форматов даты PHP</a>.
