Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Description
ar: الوصف

en: page
ar: صفحة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Name
ar: الاسم

en: Access
ar: الوصول

en: Path
ar: المسار

en: Menu
ar: القائمة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Expanded
ar: موسع

en: Page
ar: الصفحة

en: Role
ar: الدور

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: Menu name
ar: اسم القائمة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Access type
ar: نوع الوصول

en: Access options
ar: خيارات الوصول

en: Access settings
ar: إعدادات الوصول

en: Parent link
ar: الرابط اﻷب

en: Provide a menu link
ar: يوفر رابط قائمة

en: Shown when hovering over the menu link.
ar: يظهر عند المرور فوق رابط القائمة.
