Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Pages
ja: ページ

en: Description
ja: 説明

en: page
ja: ページ

en: Enabled
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Name
ja: 名前

en: Access
ja: アクセス

en: Path
ja: パス

en: Menu
ja: メニュー

en: Layout
ja: レイアウト

en: Add page
ja: ページを追加

en: Expanded
ja: 展開

en: Page
ja: ページ

en: Role
ja: 役割

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Permission
ja: 権限

en: Menu link title
ja: メニューリンクのタイトル

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Access type
ja: アクセスタイプ

en: Access options
ja: アクセス権限のオプション

en: Access settings
ja: アクセスの設定

en: Discard changes
ja: 変更を破棄

en: Parent link
ja: 親リンク

en: Provide a menu link
ja: メニューリンクを生成

en: Shown when hovering over the menu link.
ja: メニューリンクの上をマウスがホバーしたときに表示されます。

en: Save layout
ja: レイアウトを保存

en: The layout has been saved.
ja: レイアウトを保存しました。

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
ja: ウェイトの軽いメニューリンクは、よりウェイトの重いリンクの前に表示されます。
