Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Description
pt: Descrição

en: page
pt: página

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Superior

en: Name
pt: Nome

en: Access
pt: Acesso

en: Path
pt: Caminho

en: Expanded
pt: Expandido

en: Page
pt: Página

en: Role
pt: Papel

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: Permission
pt: Permissão

en: Menu link title
pt: Título do link do menu

en: Menu name
pt: Nome do menu

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Access type
pt: Tipo de acesso

en: Access options
pt: Opções de acesso

en: Access settings
pt: Configurações de acesso

en: Discard changes
pt: Descartar alterações

en: Parent link
pt: Link superior

en: Provide a menu link
pt: Disponibilizar um link no menu

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibida quando o mouse passar sobre o link de menu.

en: Save layout
pt: Salvar layout

en: The layout has been saved.
pt: O layout foi salvo.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
pt: Links de menu com pesos mais baixos são exibidos antes dos links com pesos maiores.
