Simple Password Reset (8.x-1.4) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Save
nl: Opslaan

en: User Management
nl: Gebruikersbeheer

en: Redirects
nl: Omleidingen

en: The url is not valid.
nl: De URL is niet geldig.

en: Redirect destination
nl: Omleidingsbestemming

en: When resetting a password, skip the unnecessary and confusing one-time login form.
nl: Sla het onnodige en verwarrende eenmalige loginformulier over bij het herstellen van een wachtwoord.

en: Choose a new password
nl: Kies een nieuw wachtwoord

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href=":logout">log out</a> and try using the link again.
nl: U gebruikt een eenmalige login-link voor de gebruiker %resetting_user, maar een andere gebruiker (%other_user) is al ingelogd op de site op deze computer. <a href=":logout">Log uit</a> en gebruik de link opnieuw.

en: Save and log in as @username
nl: Opslaan en inloggen als @username

en: User @name used one-time login link.
nl: Gebruiker @name gebruikte een eenmalige inloglink.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the <a href=":link">link</a>.
nl: Je hebt geprobeerd om een eenmalige login link te gebruiken die verlopen is. Vraag een nieuwe aan via de volgende <a href=":link">link</a>.

en: Set the destination after password reset.
nl: Stel het doel in na een wachtwoordherstel.

en: Simple Password Reset Settings
nl: Simple Password Reset instellingen

en: Redirect after user has logged in. Add a valid url prefixed with / or &lt;front&gt; for the front page.
nl: Doorsturen nadat een gebruiker ingelogd is. Voer een geldige URL in die begint met / of &lt;front&gt; voor de voorpagina.

en: The url should start with a forward slash (/).
nl: De url moet beginnen met een schuine streep (/).
