Simple password policy (1.0.4) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Username
it: Nome utente

en: Subject
it: Oggetto

en: Security
it: Sicurezza

en: Route
it: Itinerario

en: Scheduling
it: Programmazione

en: next month
it: mese successivo

en: next week
it: settimana successiva
