Simple Popup Blocks (8.x-3.4) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Center
hi: मध्य

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Configuration
hi: विन्यास

en: No results found
hi: कोई परिणाम नहीं मिले

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: Identifier
hi: पहचान

en: About
hi: के बारे में

en: Top bar
hi: उपरी पट्टी
