Simple Google reCAPTCHA (8.x-1.0-beta8) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Message type
de: Nachrichtentyp

en: Secret key
de: Geheimer Schlüssel

en: Spam control
de: Spamkontrolle

en: About
de: Über

en: Form IDs
de: Formular-IDs

en: Site key
de: Website-Schlüssel

en: Custom error message
de: Individuelle Fehlermeldung

en: Handler settings
de: Behandlungsroutinen-Einstellungen

en: reCAPTCHA settings
de: ReCAPTCHA-Einstellungen

en: Use reCAPTCHA globally
de: ReCAPTCHA Weltweit verwenden

en: Provides simple integration with Google reCaptcha, keeping forms and webforms secure.
de: Ermöglicht die einfache Integration von Google reCaptcha, um Formulare und Webformulare abzusichern.

en: Hide reCAPTCHA badge
de: reCAPTCHA-Badge ausblenden

en: Hide recaptcha badge by including mandatory text before submit (See <a href=":url" target="_blank">documentation</a>).
de: Ausblenden des Recaptcha-Badges durch Einfügen des obligatorischen Textes vor dem Absenden (siehe <a href=":url" target="_blank">Dokumentation</a>).

en: 
          <div class="recaptcha-legal">This site is protected by reCAPTCHA and the Google
          <a target="_blank" href=":google-privacy">Privacy Policy</a> and <a target="_blank" href=":google-terms">Terms of Service</a> apply.</div>
de: 
          <div class="recaptcha-legal">This site is protected by reCAPTCHA and the Google
          Es gelten <a target="_blank" href=":google-privacy">Datenschutzbestimmungen</a> und <a target="_blank" href=":google-terms">Nutzungsbedingungen</a>.</div>
