Simple XML sitemap (4.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Priority
pt: Prioridade

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: default
pt: padrão

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Custom links
pt: Links personalizados

en: Display
pt: Exibição

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Never
pt: Nunca

en: Submission URL
pt: URL de submissão

en: Caption
pt: Legenda

en: Inclusion
pt: Inclusão

en: Base URL
pt: URL base

en: Index
pt: Índice

en: Search engines
pt: Mecanismos de busca

en: pending
pt: pendente

en: Variants
pt: Variantes

en: Language settings
pt: Configurações de idioma

en: Last modification date
pt: Data da última modificação

en: Variant
pt: Variante

en: Change frequency
pt: Mudar frequência

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Entities
pt: Entidades

en: Default base URL
pt: URL base padrão

en: Translation set
pt: Conjunto de tradução

en: - Not specified -
pt: - Não especificado -

en: Administer sitemap settings
pt: Administrar configurações do sitemap

en: Relative Drupal paths
pt: Caminhos Relativos do Drupal

en: Maximum links in a sitemap
pt: Máximo de links em um sitemap

en: Missing PHP xmlwriter extension
pt: Faltando extensão PHP xmlwriter

en: Enabled entity types
pt: Tipos de entidades habilitadas
