Simple XML sitemap (4.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Images
tr: Resimler

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Priority
tr: Öncelik

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: default
tr: öntanımlı

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Types
tr: Tipler

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Custom links
tr: Özel bağlantılar

en: Display
tr: Gösterim

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Never
tr: Asla

en: Caption
tr: Başlık

en: Inclusion
tr: İçerme

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Index
tr: Dizin

en: Search engines
tr: Arama motorları

en: pending
tr: beklemede

en: Variants
tr: Değişkeler

en: Language settings
tr: Dil ayarları

en: Last modification date
tr: Son değişiklik tarihi

en: Administrative description
tr: Yönetsel açıklama

en: Sitemap URL
tr: Site haritası URL

en: Number of URLs in this sitemap
tr: Bu site haritasındaki URL sayısı

en: URL location
tr: URL konumu

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: - Not specified -
tr: - Belirtilmemiş -
