Simple XML sitemap (4.1.3) - en to vi translation catalogue (39 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Images
vi: Hình ảnh

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: disabled
vi: tắt

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: default
vi: mặc định

en: - None -
vi: - Không -

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Types
vi: Các kiểu

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: View
vi: Xem

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Display
vi: Hiển thị

en: Advanced settings
vi: Các thiết lập nâng cao

en: never
vi: chưa bao giờ

en: ID
vi: Mã

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Never
vi: Không bao giờ

en: Random
vi: Ngẫu nhiên

en: Caption
vi: Đầu đề

en: Index
vi: Chỉ mục

en: pending
vi: trì hoãn

en: daily
vi: hằng ngày

en: weekly
vi: hằng tuần

en: yearly
vi: hằng năm

en: monthly
vi: hằng tháng

en: Language settings
vi: Thiết lập ngôn ngữ

en: Administrative description
vi: Mô tả dành cho quản trị
