Simple XML sitemap (4.1.6) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: never
bn: কখনোই নয়

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Language settings
bn: ভাষা বিষয়ক সেটিংস
