Simple XML sitemap (4.1.6) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Priority
id: Prioritas

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: default
id: standar

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Types
id: Jenis

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Custom links
id: Tautan khusus

en: Display
id: Tampilan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: never
id: tidak pernah

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Never
id: Tidak pernah

en: Random
id: Acak

en: Caption
id: Keterangan

en: Inclusion
id: Pencantuman

en: Excluded
id: Pengecualian

en: Base URL
id: URL dasar

en: Index
id: Indeks

en: Search engines
id: Mesin pencari

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Language settings
id: Pengaturan bahasa

en: Last modification date
id: Tanggal modifikasi terakhir

en: Administrative description
id: Deskripsi administratif

en: Change frequency
id: Ubah frekuensi

en: Entities
id: Entitas

en: - Not specified -
id: - Tidak ditentukan -

en: Enabled entity types
id: Jenis entitas yang diaktifkan

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
