Simple XML sitemap (4.1.7) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: disabled
pt: inativo

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Priority
pt: Prioridade

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: default
pt: predefinido

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Types
pt: Tipos

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: View
pt: Mostrar

en: Custom links
pt: Ligações personalizadas

en: Display
pt: Mostrar

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: never
pt: nunca

en: Configure
pt: Configurar

en: Never
pt: Nunca

en: Submission URL
pt: URL de submissão

en: Random
pt: Aleatório

en: Search engine
pt: Motor de busca

en: Caption
pt: Legenda

en: Inclusion
pt: Inclusão

en: Excluded
pt: Excluído

en: Base URL
pt: URL Base

en: Index
pt: Índice

en: Sitemap
pt: Mapa do Site

en: Search engines
pt: Motores de Busca

en: pending
pt: pendente

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Variants
pt: Variações

en: always
pt: sempre

en: Language settings
pt: Definições de idioma

en: Administrative description
pt: Descrição administrativa

en: Change frequency
pt: Alterar a frequência

en: Entities
pt: Entidades

en: - Not specified -
pt: - Não especificado -

en: Enabled entity types
pt: Tipos de entidade ativados

en: There are no @label yet.
pt: Ainda não existe @label.

en: No supported entity types available.
pt: Nenhum tipo de entidade compatível disponível.
