Simple Slideshow (Splide JS) (1.0.3) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Field
ar: الحقل

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style
