Simple Slideshow (Splide JS) (1.0.3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Field
it: Campo

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Speed
it: Velocità

en: Direction
it: Direzione

en: Pagination
it: Paginazione

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Configure Image Styles
it: Configurazione stili delle immagini
