Simple Slideshow (Splide JS) (1.0.4) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Field
fr: Champ

en: Padding
fr: Remplissage

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Speed
fr: Vitesse

en: Arrows
fr: Flèches

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Configure Image Styles
fr: Configurer les styles d'images
