Simple Slideshow (Splide JS) (1.0.4) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: Field
pl: Pole

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Speed
pl: Prędkość

en: Direction
pl: Kierunek

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Link image to
pl: Obrazek jest odnośnikiem do

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Pause On Hover
pl: Zatrzymaj po najechaniu myszką

en: Configure Image Styles
pl: Konfiguruj Style Obrazów
