Simple Slideshow (Splide JS) (1.0.4) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Field
ro: Câmp

en: Direction
ro: Direcție

en: Pagination
ro: Paginație

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Configure Image Styles
ro: Configurare Stiluri de Imagine
