Simple Slideshow (Splide JS) (1.0.5) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Field
fa: فیلد

en: Autoplay
fa: پخش خودکار

en: Speed
fa: سرعت

en: Direction
fa: جهت

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Link image to
fa: تصویرا را پیوند بده

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style
