Simple Style Guide (2.0.1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: File
fr: Fichier

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: table
fr: tableau

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Pattern
fr: Motif

en: text
fr: texte

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Color Palette
fr: Palette de couleurs

en: About
fr: À propos

en: Radios
fr: Boutons radios

en: TODO
fr: A faire

en: Patterns
fr: Motifs

en: forms
fr: formulaires

en: Fieldset
fr: Groupe de champs

en: Checkboxes
fr: Cases à cocher

en: Textarea
fr: Zone de texte

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
