Simple Style Guide (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: File
pl: Plik

en: Date
pl: Data

en: Password
pl: Hasło

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: About
pl: O stronie

en: Radios
pl: Przyciski pojedynczego wyboru

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy
