SimpleAds (2.0.10) - en to it translation catalogue (59 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: value
it: valore

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Insert
it: Inserisci

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: Statistics
it: Statistiche

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: Active
it: Attivo

en: Date format
it: Formato data

en: Group ID
it: ID Gruppo

en: Authored by
it: Creato da

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Desc
it: Disc

en: Inactive
it: Inattivo

en: Group name
it: Nome gruppo

en: General
it: Generale

en: Advertisement
it: Inserzione

en: Table
it: Tabella

en: Loop
it: Iterazione

en: Clicks
it: Clic

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Sort by
it: Ordina per

en: Today
it: Oggi

en: Days
it: Giorni

en: Reference
it: Riferimento

en: Changed
it: Modificato

en: Charts
it: Grafici

en: Apply
it: Applica

en: Values
it: Valori

en: Offset
it: Scostamento

en: Impressions
it: Impression

en: Dates
it: Date

en: exposed
it: esposto

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale

en: grouped
it: raggruppati
