SimpleAds (2.0.10) - en to oc translation catalogue (48 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: value
oc: valor

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Active
oc: Actiu

en: Date format
oc: Format de data

en: Authored by
oc: Escrich per

en: End Date
oc: Data de fin

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Table
oc: Tablèu

en: Loop
oc: Bocla

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Sort by
oc: Triar per

en: Today
oc: Uèi

en: Days
oc: Jorns

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Values
oc: Valors

en: Offset
oc: Decalatge

en: exposed
oc: expausat

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
