SimpleAds (2.0.11) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: General
bn: সাধারণ

en: Table
bn: টেবিল

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Today
bn: আজ
