SimpleAds (2.0.11) - en to hi translation catalogue (50 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: value
hi: मान

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: Active
hi: सक्रिय

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Group ID
hi: समूह आईडी

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Desc
hi: अवरोही

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: General
hi: सामान्य

en: Advertisement
hi: विज्ञापन

en: Table
hi: तालिका

en: IP Address
hi: IP पता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Today
hi: आज

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: No data available
hi: आंकड़े उपलब्ध नहीं हैं|
