SimpleAds (2.0.12) - en to pt translation catalogue (78 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: value
pt: valor

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Padrão

en: Insert
pt: Inserir

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Display
pt: Exibição

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Date format
pt: Formato da data

en: Group ID
pt: ID do Grupo

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Start Date
pt: Data inicial

en: End Date
pt: Data Final

en: Desc
pt: Decrescente

en: Inactive
pt: Inativo

en: Group name
pt: Nome do grupo

en: General
pt: Geral

en: Advertisement
pt: Anúncio

en: Table
pt: Tabela

en: Loop
pt: Laço

en: Clicks
pt: Cliques

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Delay
pt: Atraso

en: Today
pt: Hoje

en: Days
pt: Dias

en: Reference
pt: Referência

en: Number of clicks
pt: Número de cliques

en: Changed
pt: Alterado

en: Charts
pt: Gráficos

en: Apply
pt: Aplicar

en: Add Group
pt: Adicionar Grupo

en: Group description
pt: Descrição do grupo

en: Values
pt: Valores

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Campaigns
pt: Campanhas

en: Campaign
pt: Campanha

en: Impressions
pt: Impressões

en: Dates
pt: Datas

en: Last Week
pt: Última Semana

en: Click
pt: Clique

en: Unique Clicks
pt: Cliques Únicos

en: Last 30 days
pt: Últimos 30 Dias

en: exposed
pt: exposto

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Advertisements
pt: Anúncios

en: Responsive
pt: Responsivo

en: All Time
pt: Todo o Período

en: Advertisement Campaigns
pt: Campanhas de Anúncios

en: Advertisement Campaign
pt: Campanha de Anúncios

en: Number of impressions
pt: Número de impressões

en: Advertisement campaigns
pt: Campanhas de anúncios

en: grouped
pt: agrupado

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
