SimpleMDE Markdown Editor (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Quote
it: Cita

en: Custom
it: Personalizzato

en: Heading
it: Intestazione

en: Code
it: Codice

en: About
it: Informazioni

en: Insert Image
it: Inserisci immagine

en: Available buttons
it: Pulsanti disponibili
