Simplenews Stats (4.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (73 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Actions
de: Aktionen

en: Action
de: Aktion

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Views
de: Ansichten

en: View
de: Ansicht

en: Path
de: Pfad

en: Mail
de: E-Mail

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Count
de: Anzahl

en: Desc
de: Absteigend

en: Clicks
de: Klicks

en: Stats
de: Statistiken

en: Sort by
de: Sortierung

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Deleted
de: Gelöscht

en: Apply
de: Anwenden

en: Detail
de: Details

en: Offset
de: Versatz

en: Click
de: Klick

en: Sent status
de: Sendestatus

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: db_update failed. Message = %message, query= %query
de: db_update ist fehlgeschlagen. Meldung= %message, query= %query

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Displaying @start - @end of @total
de: @start - @end von @total wird angezeigt

en: - Restricted access -
de: - Eingeschränkter Zugriff -

en: Top links
de: Wichtigste Links

en: Simplenews Stats items
de: Simplenews-Statistiken

en: List of Simplenews Stats
de: Liste der Simplenews-Statistiken

en: List of Simplenews Stats items
de: Liste der Simplenews-Statistiken

en: Administer simplenews stats settings
de: Verwalten der Simplenews-Statistikeinstellungen

en: Access simplenews stats overview page
de: Zugriff auf die Übersichtsseite der Simplenews-Statistiken

en: Delete simplenews stats
de: Simplenews-Statistiken löschen

en: Create simplenews stats
de: Simplenews-Statistiken erstellen

en: View simplenews stats
de: Simplenews-Statistiken anzeigen

en: Allow user to view simplenews stats page.
de: Dem Benutzer, die Simplenews-Statistikseite anzusehen.

en: Newsletter Stats
de: Newsletter-Statistiken

en: Delete Simplenews Stats
de: Simplenews-Statistiken löschen

en: Simplenews Stats Items
de: Simplenews-Statistiken

en: Delete Simplenews Stats Item
de: Simplenews-Statistiken Element löschen

en: db_insert failed. Message = %message
de: db_insert fehlgeschlagen. Meldung = %message

en: Total sent
de: Insgesamt gesendet

en: Total emails sent
de: Insgesamt gesendete E-Mails

en: % Views
de: % Gesehen

en: % Clicks
de: % Klicks

en: Simplenews subscriber ID
de: Simplenews-Abonnenten-ID

en: Simplenews subscriber Id
de: Simplenews-Abonnenten-ID

en: Total of Emails
de: Gesamtzahl der Emails

en: Total of Emails sent
de: Gesamtzahl der gesendeten E-Mails

en: The time that the simplenews stats was created.
de: Der Zeitpunkt, zu dem die Simplenews-Statistiken erstellt wurden.

en: The title of the simplenews stats entity.
de: Der Titel des Simplenews-Statistikelement.

en: The user ID of the simplenews stats author.
de: Die Benutzer-ID des Simplenews-Statistikautors.

en: Simplenews Stats Item
de: Simplenews-Statistik Element

en: Simplenews Stats item
de: Element der Simplenews-Statistik

en: Simplenews stats allows you to collect statistics from newsletter sent with simplenews.
de: Mit Simplenews-Statistiken können Sie Statistiken zu den mit Simplenews versandten Newslettern erstellen.

en: Allow user to view simplenews stats page for any node editable by the user.
de: Ermöglicht es dem Benutzer, die Simplenews-Statistikseite für jeden vom Benutzer bearbeitbaren Inhalt anzuzeigen.

en: Entity associated
de: Zugehörige Entität

en: The entity associated to the simplenews stats entity.
de: Die Entität, die mit der Simplenews-Statistikentität verbunden ist.

en: The entity associated to the item.
de: Die Entität, die mit dem Element verbunden ist.

en: The new view %view_name has been created.
de: Die neue Ansicht %view_name wurde erstellt.

en: The view %view_name already exists.
de: Die Ansicht %view_name existiert bereits.

en: No view created, the views module is disabled.
de: Keine Ansicht erstellt, das Modul views ist deaktiviert.

en: Simplenews stats
de: Simplenews-Statistiken

en: Simplenews stats items
de: Simplenews-Statistik Element
