Simplify (2.1.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Comments
pt: Comentários

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: URL alias
pt: URL alternativo

en: Nodes
pt: Nós

en: Users
pt: Utilizadores

en: Printer-friendly pages
pt: Páginas em versão de impressão

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Locale settings
pt: Configurações locais

en: Menu settings
pt: Configurações de menu

en: Comment settings
pt: Definições dos comentários

en: Contact settings
pt: Configurações de contacto

en: Blocks
pt: Blocos

en: URL redirects
pt: Redirecionamentos de URL

en: Profiles
pt: Perfis

en: URL path settings
pt: Configurações de URL

en: Relations
pt: Relações

en: Book outline
pt: Estrutura do livro

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: Content translation
pt: Tradução de conteúdos

en: XML sitemap
pt: Mapa XML do site

en: Administrative overlay
pt: Sobreposição administrativa

en: Entity translation
pt: Tradução de entidade

en: Promotion options
pt: Opções de publicação
