Simplify (2.2.2) - en to ps translation catalogue (6 entries)

en: Description
ps: سپړنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Users
ps: غړي

en: Blocks
ps: غونډونه

en: Parent link
ps: پلرين تړونی
