Simplify (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Users
fa: کاربران

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Locale settings
fa: تنظیمات منطقه

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: Comment settings
fa: تنظیمات دیدگاه

en: Contact settings
fa: تنظیمات تماس

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Profiles
fa: نمایه‌ها

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: Relations
fa: رابطه‌ها

en: Book outline
fa: سرفصل کتاب

en: Revision information
fa: اطلاعات نسخه

en: XML sitemap
fa: نقشه سایت XML

en: Administrative overlay
fa: مدیریت میز کار

en: Promotion options
fa: گزینه های ارتقا
