Simplify (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Comments
uk: Коментарі

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Users
uk: Користувачі

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Locale settings
uk: Регіональні налаштування

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Comment settings
uk: Налаштування коментарів

en: Contact settings
uk: Налаштування контактів

en: Blocks
uk: Блоки

en: URL redirects
uk: Переспрямування URL

en: Profiles
uk: Профілі

en: URL path settings
uk: Налаштування шляху URL

en: Domain access
uk: Доступ до доменів

en: Comment setting
uk: Налаштування коментарів

en: Relations
uk: Стосунки

en: Meta tags
uk: Мета-теґи

en: Book outline
uk: Підшивка книги

en: Revision information
uk: Інформація про редакції

en: XML sitemap
uk: XML-мапа сайту

en: Administrative overlay
uk: Адміністративне накладання

en: Simplify
uk: Спростити

en: Entity translation
uk: Переклад сутності

en: Text format selection
uk: Вибір формату тексту

en: Simplifies the user interface by hiding particular fields.
uk: Спрощує інтерфейс користувача, приховуючи певні поля.

en: Promotion options
uk: Опції винесення

en: Status (blocked/active)
uk: Статус (Заблоковано/Активно)
