Simplify (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Comments
fr: Commentaires

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Locale settings
fr: Paramètres régionaux

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Comment settings
fr: Paramètres des commentaires

en: Contact settings
fr: Paramètres de contact

en: Blocks
fr: Blocs

en: URL redirects
fr: URL redirigées

en: Profiles
fr: Profils

en: URL path settings
fr: Paramètres des chemins d'URL

en: Comment setting
fr: Paramètres de commentaire

en: Meta tags
fr: Balises meta

en: Book outline
fr: Structure du livre

en: Revision information
fr: Informations sur les versions

en: Administrative overlay
fr: Premier plan (overlay) administratif

en: Entity translation
fr: Traduction d'entité

en: Promotion options
fr: Options de publication
