Simplify (8.x-1.2) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Comments
ar: التعليقات

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Nodes
ar: العقد

en: Users
ar: المستخدمين

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: Locale settings
ar: إعدادات المحلية

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: Comment settings
ar: إعدادات التعليق

en: Contact settings
ar: إعدادات الاتصال

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Relations
ar: العلاقات

en: Book outline
ar: هيكل الوثيقة

en: Revision information
ar: معلومات المراجعة
