Simplifying (8.x-1.14) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Comments
pt: Comentários

en: Edit
pt: Editar

en: Parents
pt: Ascendentes

en: Save
pt: Guardar

en: Manage
pt: Gerir

en: User
pt: Utilizador

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Menu settings
pt: Configurações de menu

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: URL path settings
pt: Configurações de URL

en: User roles
pt: Grupos de utilizador

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: Menu links
pt: LIgações do menu

en: XML sitemap
pt: Mapa XML do site

en: Back to site
pt: Voltar ao sítio

en: Comment fields
pt: Campos de comentário

en: Training
pt: Formação

en: Promotion options
pt: Opções de publicação
